Mayın

Mayın

Fabrikanın kullandığı madenler, fabrikadan 5-8 kilometre uzaklıkta bulunuyor ve ağırlıklı olarak marl tipinden (kil-marl-mara kireçtaşı) oluşan 55 milyon tonluk kesin bir rezerve sahip.

West Cement Industries Co. madeninden mineral hasadına bir bakış

West Cement Industries Co. madeninden mineral hasadına bir bakış

Yukarıdaki minerallerin örnek analizi aşağıdaki gibidir.

 • Kireçtaşı madeni, 200 milyon ton kalsiyum oksit depolayan hajiabad madenine 5 kilometre uzaklıkta faaliyet gösteriyor.
 • Kürdistan eyaletinin Qorveh şehri, Han Abad'ın Dehgolan köyünde bulunan Pozzolan madeni, batı çimento fabrikasının 200 km kuzeyinde yer almaktadır.412,5 hektarlık bir alana sahip olan maden alanının, 52 milyon tonluk kesin bir rezervi ve 96 milyon tonluk olası rezervleri olduğu tahmin edilmektedir.
 • Fabrika tarafından tüketilen silika taşı, Kermanşah'ın 90 km kuzeybatısındaki Cozaran silika madeninden temin edilmektedir.
 • Fabrikada kullanılan alçı, ilden ve İlam yakınlarındaki ivan alçı madeni adı verilen 150 km mesafeden tedarik edilmekte ve 25 milyon tonluk bir depolama ile aşağıdaki gibi analiz edilmektedir.
 • Fabrikanın tükettiği demir cevheri, fabrikaya 200-70 km mesafede bulunan madenden (Sarmak Malayer-Asadabad hamedan) temin edilmektedir.
  • Çalışma alanım ve coğrafi konumum

   Yaklaşık 100 hektarlık bir alana sahip olan kermanşah haritasının bir kısmı ۲۱, ۳۴ ila 22 ve 34 kuzey enlemi ile 17, 47 ila 18 ve 47 doğu uzunlukları arasında yer almaktadır. Bu aralık Büyük Zagros Dağları'nın bir bölümünü kapsamaktadır. Deniz seviyesinden 1410 metre yükseklikteki Kermanşah şehri, batısında yer almaktadır. Bölge ılıman dağlık bir iklime sahiptir.

  • İran'ın Yapısal Bölgelerinin Bölünmesinde Bölgesel Konum

   Çalışma alanı, Sanandaj-Sirjan'daki Stukklin tarafından sağlanan İran'ın yapısal sınıflandırmasında yer almaktadır.