مصاحبه با آقای مهندس ارسلان احمدی

 نوآوری در طراحی و رفع مشکل پمپ گریت کولر

در این خصوص مصاحبه ای داشتیم با آقای مهندس ارسلان احمدی از پرسنل زحمت کش واحد الکترونیک و از ایشان خواهشمندیم پس از معرفی خود مختصر توضیحاتی در خصوص مراحل انجام  نوآوری در طراحی و رفع مشکل پمپ گریت کولر ارائه نمایند  .

اینجانب ارسلان احمدی متولد سال 1359شهرستان اهر دارای مدرک تحصیلی کارشناسی رشته مهندسی کنترل گرایشی ابزار دقیق با معدل 18.51 که از اواخر سال 1393 به خانواده بزرگ سیمان غرب ملحق شدم و افتخارهمکاری با این مجموعه را دارم . استهلاک پتانسیومترهای نصب شده در سیستم گریت کولر و موجود نبودن در انبارکارخانه ،چندین بار باعث توقف خط تولیدکارخانه گردید ازطرفی تهیه ی پتانسیومتر نو از بازارهای خارجی  به دلیل تحریم بامشکلاتی مواجه شد . دراین زمان بحرانی به فکر ساخت سیستم جایگزین شدیم . پروسه ای که سه ماه طول کشید و در روزهای پایانی بدلیل وضعیت نامناسب گریت کولر شتاب بیشتری به خود گرفت .نتیجه اینکه با تلاش شبانه روزی پرسنل واحد الکترونیک قطعه جایگزین، طراحی و ساخته شد .این قطعه جدید در سیستم گریت کولربه جای پتانسیومتر نصب گردید و توسط مهندسین مجرب کارخانه مورد بررسی قرارگرفت و با تحلیل نمودارهای قبل و بعد از نصب سنسور و مقایسه آن با پتانسیومتر، مشخص شد که کنترل پذیری و عملکرد سیستم نسبت به قبل بهتر شده است.

جناب آقای مهندس احمدی لطفا در خصوص مزایای سنسور جدید توضیحاتی ارایه فرمایید .

به صورت تیتر وار مزایای سنسور جدید بدین شرح است:

1 ـ این قطعه بر خلاف پتانسیومتر فاقد قسمت متحرک (شفت ) می باشد ،وجود بخش متحرک بدلیل نوسان زیاد شاخص پمپ هیدرولیک ، موجب فرسایش و استهلاک زود هنگام پتانسیومتر می گردد .

پتانسیو متر قدیمی

 

سنسور جایگزین

2 ـ تنظیم سنسور از طریق نرم افزار:جهت تنظیم پتانسیومتر حتمأ کاربر باید درکنار پمپ هیدرولیک قرار گرفته و با چرخاندن پتانسیومتر آنرا در موقعیت مطلوب تنظیم نماید که این اقدام خطراتی مانند ترکیدن شیلنگ هیدرولیک و.. را به همراه دارد در حالی که تنظیم این قطعه جدید از طریق اپلیکیشن نصب شده بر روی گوشی موبایل به راحتی و در مدت زمان کمتری نسبت به پتانسیومتر انجام می شود

تنظیم سنسور از طریق اپلیکیشن

3 ـ قیمت پایین :این دستگاه نسبت به پتانسیومترقیمت بسیار مناسبی دارد .

4 ـ بهبود عملکرد پمپ هیدرولیک گریت کولر ( افزایش کنترل پذیری )

با سپاس از توضیحات شما در پایان اگر مطلبی هست بفرمایید .

شایسته است از زحمات آقایان مهندس علیرضا مرادی ، مصطفی میر توکلی ، احمد برومند زاده و محمد علی کفایتی سپاسگزاری نمایم و مخصوصأ برخود لازم می دانم از حمایت ، اعتماد ، بستر سازی مطلوب وارج نهادن به نبوغ و نو آوری ومدیریت هوشمندانه جناب آقای دکتر مدرس خیابانی ، مدیر عامل محترم سیمان غرب صمیمانه تشکر و قدردانی نمایم زیرا بدون پشتیبانی، ارزش نهادن و اعتماد به نیروی مولد داخلی و ایجاد بستر مناسب ، تحقق این امر امکان پذیر نبود.

با آرزوی موفقیت روز افزون برای جنابعالی و همکاران تلاشگر سیمان غرب ، امید است درسایه الطاف الهی و عنایت به تأکیدات مقـام معظم رهبری در راستای اقتصـاد مقاومتی، تلاش های بی وقفه و مدیریت خردمندانه با اتکاء به تولید داخل ، شاهد رشد و ترقی صنعت این مرز و بوم باشیم .

در پناه خداوندمتعال باشید

روابط عمومی شرکت صنایع سیمان غرب