صنایع سیمان غرب مرکزیت کمکهای شرکتهای سیمانی سراسر کشور

سیمان غرب به صلابت بیــستون

صنایع سیمان غرب مرکزیت کمکهای شرکتهای سیمانی سراسر کشور

همدلی و مساعدت مردم، نهادها، کارخانجات و به ویژه صنایع گوناگون در امر کمک و یاری رساندن به مردم زلزله زده در غرب کشور بخصوص شهرها و روستاهای استان کرمانشاه بی نظیر و با شکوه بوده است و در این امر حیاتی همدلی مفهوم کشوری یافت و همه به کمک آمدند به گونه ای که کرمانشاه ایران شد. در میان این امداد رسانی کم نظیرنقش صنایع سیمان غرب در خور توجه و تأمل است. آنگونه که صنایع سیمان غرب به عنوان مرکزیت کمکهای شرکتهای سیمانی کشور انتخاب و معرفی گردید و محوریت کمک رسانی ها را از سوی صنایع سیمانی کشور بر عهده گرفت. الحق والانصاف در این مأموریت انسانی و اسلامی به خوبی ایفای وظیفه نمود.

درپی وقوع زلزله دراستان و در جهت مدیریت امداد رسانی به زلزله زدگان در همان اوایل صبح روز 96/08/23 با تشکیل ستاد کمک رسانی به زلزله زدگان با برنامه ریزی و حضور میدانی بهمراه مدیر عامل و رئیس ستاد همیاری به زلزله زدگان وهمچنین تیم ایمنی و حفاظت فردی با آمبولانس و کمکهای اهدایی به مناطق شهرستان سرپل ذهاب ، ثلاث باباجانی وازگله اعزام و پیرو هماهنگی جناب دکتر مدرس خیابانی با جناب آقای دکتر لطفی ،مدیر عامل محترم شرکت های سرمایه گزاری تأمین اجتماعی (شستا) و جناب آقای دکتر حقیقت جو سرپرست محترم هلدینگ سیمان فارس و خوزستان ، شرکت صنایع سیمان غرب به عنوان مرکزیت کمکهای شرکت های سیمانی معرفی و شرکتهای تابعه کمک رسانی های خود راآغاز نمودند و همچنین با اطلاع رسانی مناسب با درج شماره حساب ، مکانی در جهت دریافت کمکهای نقدی و غیر نقدی مشخص گردید . به گزارش روابط عمومی تاکنون اقدامات ذیل درخصوص کمک رسانی به زلزله زدگان صورت گرفته است که  فهرست وارتقدیم می گردد :

1- اعزام تیم ایمنی و حفاظت فردی و آمبولانس به همراه رئیس ستاد کمک رسانی به زلزله زدگان.

2- اختصاص یک روز حقوق کلیه مدیران، پرسنل کارخانه و پرسنل پیمانکاری جهت زلزله زدگان مناطق کرمانشاه.

3- تهیه و توزیع کمکهای غیر نقدی شامل:چادر، پتو، آب معدنی و مواد غذایی بصورت مداوم و توزیع میان زلزله زدگان مناطق سرپل ذهاب، روستاهای ثلاث باباجانی و روستاهای اطراف ازگله.

4- هماهنگی با سازمان انتقال خون و دعوت از پرسنل جهت اهداء خون به نیازمندان آسیب دیده.

5- ارسال کمکهای غیرنقدی از طریق شرکتهای تابعه به مناطق دور دست و روستاهایی که امداد رسانی کمتری به آنان صورت گرفته بود که یک محموله با هماهنگی پایگاه هوانیروز کرمانشاه از طریق هوایی انجام پذیرفت.

6- ارسال بیش از10 محموله به صورت بسته بندی شده شامل: مواد غذایی، مواد بهداشتی و وسایل گرمایشی.

7- بازدید مستمر شبانه روزی مدیر عامل شرکت صنایع سیمان غرب از مناطق زلزله زده روستایی شهرستانهای سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و ازگله و اهداء کمک رسانی به زلزله زدگان با هزینه شخصی.

8- بازدید و عیادت رئیس ستاد کمک رسانی از بیماران اعزامی به بیمارستان طالقانی و کمک رسانی به آسیب دیدگان .

9 ـ رایزنی وهماهنگی رئیس ستاد همیاری با مسئولین ذی ربط درجهت ساخت مدارس روستاهای مشخص شده.

10- با مساعدت و نیت های خیرخواهانه شرکت های سیمانی هلدینگ فارس و خوزستان ،تهیه 1200 عدد چراغ خوراک پزی و توزیع مداوم به روستاهای دور افتاده مناطق زلزله زده.

11- باهمیاری و کمک های انسان دوستانه شرکت های سیمانی هلدینگ سیمان فارس و خوزستان ، ارسال 9 محموله کانکس 10 و 15 متری به خانواده های داغدار و بدون سرپرست که همچنان این کمکها ادامه خواهد داشت.

12- اهـداء سیمان به قرارگاه سازندگی جهت بازسازی بخشی از روستای کوئیک.

13- اهداء یک روز حقوق پرسنل تلاشگر شرکت سیمان فارس و خوزستان به زلزله زدگان استان کرمانشاه.

14- تعیین محلی جهت استقرار پایگاه همیاری شرکت صنایع سیمان غرب (سه راه قره بلاغ)و انتقال کانکس به صورت ثابت که خدمات رسانی تا پایان سال انجام پذیرد.

15- استقرار یک دستگاه آمبولانس به همراه تیم ایمنی تا پایان سال جهت خدمات رسانی به زلزله زدگان.

16- پیرو صورتجلسه ای بصورت جداگانه مقرر گردید کاپشن های در حال خریداری جهت پرسنل با رضایت شخصی و قلبی به زلزله زدگان اهداء گردد.

17- مکاتبات با قرارگاه سازندگی و بنیاد مسکن استان کردستان و کرمانشاه در جهت کمک به زلزله زدگان .

18- حضورتیم امداد وهر یک از اعضاء ستاد همیاری به صورت چرخشی یک روز در هفته در جهت پیگیری و مدیریت خدمت رسانی به زلزله زدگان .

19- عیادت و بازدیدهای مستمر شبانه روزی مدیرعامل محترم وهمچنین رئیس ستاد همیاری به زلزله زدگان به همراه دکتر مرکباتی از حادثه دیدگان و خانواده های داغدار و اهـداء کمک های نقدی و غیر نقدی به خانواده های این عزیزان با هزینه های شخصی به ویژه جوان 22 ساله به نام سالار عزیزی اهل روستای تپانی از توابع شهرستان سرپل ذهاب که باتوجه به حادثه زلزله اخیر دچار مشکل قطع نخاع گردیده است .

در پایان از همه هموطنان عزیز ایران اسلامی که کرمانشاه را در این شرایط دشوار تنها نگذاشتند سپاسگزاری نموده و مراتب تقدیر و تشکرخود را از خانواده بزرگ سیـمان غرب  اعلام می داریم.

مهرتان پایــدار
روابط عمومی شرکت صنایع سیمان غرب