دومین گردهمایی مدیران محترم فروش شرکتهای تابعه هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین

بســمه تعالی

دومین گردهمایی مدیران محترم فروش شرکتهای تابعه هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین

 در مرداد ماه 1397 به میزبانی شرکت صنایع سیـمان غرب

ارزش آفرینی همراه با رشد کیفی تولید و گسترش بازارهای داخلی و خارجی

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین و نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور درجریان دومین همایش مدیران فروش شرکت های تابعه این هلدینگ در کرمانشاه بااشاره به برنامه های این هلدینگ درسال 97 گفت: درسالهای اخیر بازار رقابتی مطلوبی در صنعت سیمان شکل گرفته است وباتوجه به شناخت بازار وبررسی کارشناسی می بایست تولیدات کارخانجات بر مبنای فروش تنظیم شود و با درنظر گرفتن کیفیت همه جانبه و ازابتدای تولید سیمان تا زمان تحویل و خدمات پس از فروش حفظ تا این اقدام منجر به رضایت مشتری و تثبیت برند و اطمینان خاطر به مشتری شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین ، مهندس صفاکیش با تبیین آخرین وضعیت صنعت سیمان در ایران و جهان تصریح کرد :با همدلی و هم افزایی کلیه دست اندرکاران این صنعت بوی‍‍ژه راهبری انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور و نقش ارزشمند کارگروه تثبیت بازار و درایت همه مدیران عامل هلدینگها و شرکتهای سیمانی توانستیم با تولید تا سقف حدود 70 درصد ظرفیت تولیدی کارخانجات سراسرکشور ، اوضاع این صنعت را حفظ و برای پیشرفت و استمرار حیات آن بعنوان یک صنعت زیرساخت تلاش و برنامه ریزی نماییم.

وی گفت: وجود کارخانجات سیمان متعدد درکشور، این کالارا به عنوان یک کالای تولیدی صنعتی قابل دسترس آسان دراختیار مشتری قرار داده است که همین امر باعث ارزانی این محصول می باشد وکنترل این ارزان فروشی نیازمند کنترل عرضه محصول در بازار می باشد .

نایب رییس انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان کشور افزود:کاهش مصرف سیمان درکشورفشاری مضاعف به کارخانجات تولید سیمان وارد نموده است که می بایست بابرنامه ریزی دقیق تر درجهت کنترل بهتر عرضه محصول حرکت نماییم و با صبوری ، شناخت بازار ،شناسایی مشتریان و رعایت فرمول رقابت پذیری سهمیه عرضه محصول دربازار راحفظ نماییم .

مهندس صفاکیش باتاکید بر لزوم نگرش فروش و توسعه بازارهای داخلی و صادراتی افزود : همه ما باید بابرنامه ریزی درست و استراتژیک ، هدفمند تر و به عنوان یک خانواده منسجم حرکت نماییم.

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان وسیمان تامین اظهار داشت نتایج اینگونه گردهمایی ها با اعتلای فرهنگ مدیریت فروش به سوی یک هدف مشترک حرکت میکند و فلسفه اصلی ما ارزش آفرینی است وعدم رعایت این مهم دربردارنده هزینه برای هلدینگ می باشد، لذا با استفاده از تجارب و  هماهنگی می توانیم به ارزش آفرینی مضاعف برسیم واین فرهنگ باتوجه به پتانسل گروه، راهبرد آن بر مبنای رفت و برگشت خواهد بود و باانتقال نظرات و ارایه برنامه های سالانه ،​بودجه بندی و ریالی خواهد شد وباهم صدا شدن  و هم جهت شدن به بیان تبادل نظر خواهیم پرداخت و همچنین برای تحقق این مهم کانالهای مختلفی طراحی شده است که می شود هم زبان و هم سوحرکت نماییم.

وی گفت : در راستای هم افزایی نشستها و گردهمایی های متعددی با مدیران عامل شرکتهای تابعه ، مدیران انرژی ، مدیران مکانیک ، مدیران منابع انسانی و مدیران روابط عمومی به عنوان سخنگوو وکیل مدافع سازمان و… برپا شده است و مجموعه به سوی یک دل شدن حرکت مینماید وبه بیان یک هدف مشترک می پردازند.

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین افزود : وظیفه ما مدیران است که با مدیریت درست هزینه ، پیش بینی وضعیت بازار ، نگرش فروش خود را تغییر دهیم و با توجه به شرایط کنونی و ارایه بخشنامه ها، نرخ ریالی در فروش محصولات نخواهیم داشت و مدیران فروش باتوجه به برنامه ریزی مناسب بجای اعتباری به سوی نقد فروشی حرکت نمایند. .

مدیرعامل هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین در پایان از دکتر اقبالیان مدیرعامل شرکت صنایع سیمان غرب و همکاران ایشان بواسطه میهمان نوازی و میزبایی این همایش ارزشمند قدردانی کرد.

همچنین عضوهیات مدیره شرکت سیمان فارس و خوزستان ومعاون امور اقتصادی و برنامه ریزی هلدینگ با تشریح استراتژی های هلدینگ در توسعه بازار گفت با تغییر رفتار و نگرش در بازار میتوانیم به منظور افزایش ارزش هلدینگ گامی اثر گذارتر برداریم و وظیفه ای فراتر در نگهداری هلدینگ عهده دار می باشیم و همچنین با توجه به بند 8 ماده تعزیرات افزایش قیمت سیمان ناشی از فشار هزینه ها و افزایش قیمت تمام شده محصول تولید شده می باشد و نه تنها هدف از این افزایش 12 درصدی ،کسب درآمد نیست حتی به عنوان جبران گوشه ای از افزایش و پوشش تأمین قطعات ، افزایش حقوق پرسنل ، افزایش حامل های انرژی نیز به حساب نمی آید که با حمایت و همکاری همه شما مدیران انتظار می رود در حفظ صنعت سیمان پایدار بمانیم .

دکتر فرمانی در خصوص مدیریت ارتباط با مشتری افزود فروش یک تخصص و یک هنر است که این مهم باید با آموزش و تکرار و شرکت در جلسات  مختلف نهادینه شود و این محقق نخواهد شد مگر با آموزش ، اشتراک تجارب میان شرکتها  و آگاه نمودن خود ، که این از اهداف و نگرش هلدینگ می باشد.

وی تصریح کرد: در شرایط کنونی باتوجه به وضعیت ظرفیتی ، جنگ قیمت ها، هم جهت نبودن شرکتهابه نفع شرکت نمی باشد و موضوع تقسیم و تفاهم در بازار ، تعیین سهمیه منصفانه از برنامه های هلدینگ و انجمن می باشد و با حرکت به سمت نقد فروشی و کاهش تدریجی نسیه فروشی و در راستای اشتراک تجربیات و اطلاعات و تفاهم نرخ سیمان و پرهیز از حضور در بازارهای یکدیگر و جلوگیری از هزینه حمل باهم جهت بودن و به سوی یک هدف مشترک صنعت سیمان را از این وضعیت کنونی رها خواهیم ساخت.

دکتر فرمانی بااشاره به اینکه مشتری ها ولی نعمتان ما هستند افزود: در مفاهیم حرفه ای و تئوری منظور زنجیره ی مشتریان و مصرف کننده نهایی می باشدو با تعامل و نزدیک شدن به مشتریان نهایی در جهت حذف لایه های واسطه و رسیدن به مشتری نهایی سامانه شمس ایجاد شده است که این سامانه از مرحله ایده به عملیاتی شدن تبدیل شده و هدف اصلی این سامانه  رسیدن به مصرف کننده نهایی است .

مهندس افشار نیز با تأکید بر تقویت کارگروه ها گفت : اگر می خواهیم صنعت سیمان تکامل یابد باید دراجرای طرح شمس ثابت قدم واستوار بود و به سمت نقد فروشی حرکت کنیم که این طرح به عنوان طرح درون گروهی و برای اصلاح سیستم فروش در سطح هلدینگ و به عنوان ابزار الگو و نمونه مراقبت شود .وی در ادامه با بیان مطالبی در خصوص مدیریت متمرکز فروش  ، شرکتهای تابعه را به وحدت و ایجاد تعامل و هم سو بودن در یک جهت دعوت کرد.

در آغاز این نشست دکتر اقبالیان مدیرعامل شرکت صنایع سیمان غرب  ضمن خوش آمد گویی و خیرمقدم و تبریک سالروز میلاد هشتمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام رضا علیه السلام ، ابراز خرسندی کرد که با تشکیل چنین همایشی و تبادل اطلاعات درخصوص وضعیت بازار امید است نتایج مهم و مثبتی حاصل شود.

وی بااشاره به دو موضوع مهم  نقد فروشی و فرهنگ استفاده از ابزار تعامل و ارتباط  گفت:باتوجه به اینکه کارخانجات باوضعیت رقابتی شدید در بازارمواجه هستند اولویت اول در حفظ وضعیت موجود را نقد فروشی است ونبایست کارخانجات سریع اقدام به فروش اعتباری و به صورت چکی کنند چراکه این کارمشکلات خاص خود را دارد و باعث مشتنج تر شدن وضعیت بازارخواهد شد و همچنین باتوجه به پتانسیل بازار و تجربیات مدیران فروش می بایست از سیاست مالی و استراتژیک فروش و بازاریابی استفاده کرد تا کارخانجات تابعه با تعامل و ارتباط دو سویه بتوانند مشکلات را حل کنند.

ایشان اظهارداشت همه شرکتهای سیمانی همانند یک خانواده هستند و می بایست به سوی اهداف متعالی هلدینگ واز استراتژی های تعیین شده هلدینگ پیروی کنند .مدیرعامل شرکت صنایع سیمان غرب عنوان کرد: امروز مدیران فروش در شرکتها نقش مهم و حیاتی ، پدر خانواده عهده دار می باشند که مسئولیت تأمین نقدینگی و آورنده درآمد درخانواده محسوب می  شوند.

دراین نشست مدیران فروش شرکتهای تابعه هلدینگ سیمان فارس و خوزستان و سیمان تأمین نیز نقطه نظرات و ابهامات مدنظر را مطرح کردند و پاسخ لازم را دریافت کردند.

دراین گردهمایی مهندس افشارعضو هیات مدیره سیمان تامین ،دکتر فرمانی عضو هیات مدیره فارس و خوزستان ومعاون امور اقتصادی و برنامه ریزی هلدینگ، دکتر اقبالیان مدیرعامل شرکت صنایع سیمان غرب ، کورش نیا مدیرحراست هلدینگ ، بنیادی مدیر ارتباطات و روابط عمومی شستا و هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تامین ، مهندس اقبالپور مشاور بازرگانی هلدینگ و ….. و مدیران فروش شرکت های تابعه هلدینگ فارس و خوزستان و سیمان تأمین حضور داشتند.